آموزش

آیا آیفون 13 های کپی بخریم؟ (این معایب را جدی بگیرید)

آیا آیفون 13 های کپی بخریم؟
نویسنده : ساناز محمدی۲۳ دی ۱۴۰۲
0 دیدگاه

ممکن است به دلیل بالا بودن قیمت آیفون 13 برای یکبار هم که شده وسوسه شده باشید گوشی های های کپی را با قیمت مناسبی که پیشنهاد می شوند، خریداری کنید. بویژه اگر بودجه کافی برای خرید گوشی آیفون اصل نداشته باشید. تشخیص این گوشی ها از روی ظاهر به راحتی ممکن نیست و این همان چیزی است که شما را به خرید این گوشی ها تشویق می کند. در این مقاله از مگ تک به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا آیفون 13 های کپی بخریم؟ یا خیر.

ایفون 13 فیک بخریم یا نه؟

به گوشی های کپی آیفون، طرح اصلی هم گفته می شود. مراحل تولید این گوشی ها که شباهت زیادی با آیفون اصل دارد، در کشور چین انجام می شود. خیلی از کارشناسان معتقدند که آیفون های کپی از وضعیت مالی نامناسب علاقه مندان سواستفاده می کند.

بسیاری از گوشی های کپی یا طرح اصلی عملکردی شبیه به گوشی های اصل دارند با این تفاوت که عمر آنها بسیار کوتاهتر از گوشی های اصل هستند.

این گوشی ها حاوی بدافزارها و ویروس های خطرناکی هستند که می تواند حریم خصوصی افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش از تصمیم گیری در مورد خرید ایفون 13 فیک، بهتر است مشخص کنید که، شما قصد دارید گوشی های کپی را برای چه نوع مصرفی خریداری کنید؛

برای انجام کارهای روزمره مانند وب گردی، نصب تلگرام و واتساپ و اینستاگرام، برای گیم و یا تنها برای داشتن یکی گوشی آیفون 13!

گوشی های، های کپی معمولا سیستم عامل اندروید دارند

از بین همه گوشی های های کپی در ایران، بهترین آنها شرکت hs می باشد که اگر استفاده شما از گوشی تنها برای تماس، واتساپ، تلگرام می باشد و می خواهید یک گوشی جدید داشته باشید، بدونه اینکه هزینه زیادی صرف کنید، خرید آنها پیشنهاد نمی شود ولی گزینه بدی هم نیست. در مجموع ریسک بالایی ندارد.

اما اگر در کنار کارهای روزمره می خواهید با گوشی عکس بگیرید، فیلم ببینید و گارانتی گوشی و خدمات پس از فروش، باتری، کیفیت نمایشگر و سخت افزار برای شما اهمیت دارد، خرید گوشی های کپی پیشنهاد نمی شود.

بدنه و طراحی

ساختار گوشی های پرچمدار از فلز و شیشه است که لایه فلزی آن مشخص نیست و ما با سطح شیشه ای آن سروکار داریم.

در این گوشی ها از هیچ فلز گران قیمتی استفاده نمی شود، بلکه تنها از یک پلاستیک فیبر کربن مقاوم استفاده می شود که شباهت زیادی به شیشه دارند و یک گلس هم روی آنهاست که همان ظاهر فلز و شیشه را به کاربر ارائه می دهد ولی با در دست گرفتن گوشی متوجه تفاوت آن با نسخه اصلی خواهید شد.

برای انجام کارهای روزمره بهتر است سمت گوشی های آیفون 13 های کپی نروید، حتی از برند hs که بهترین برند گوشی های کپی وارد شده در ایران هستند.

برای گوشی های میان رده خیلی گوشی های کپی وجود ندارد و بسیار محدود می باشد.

پردازنده

سه شرکت پردازنده گوشی های های کپی را تامین می کنند که شرکت اپل، شرکت کوالکام و مدیاتک هستند.

گوشیهایی که پردازنده آنها مدیاتک باشد در بلند مدت چندان موفق نیستند و گوشی هایی که از این پردازنده استفاده می کنند عملکرد خوبی در بلند مدت ندارند.

در گوشی های، های کپی از پایین رده ترین پردازنده ها استفاده می شود که سری جی هستند که شاید در ابتدا سرعت آنها خوب بنظر برسد اما در بلند مدت و استفاده طولانی حتی با انجام کارهای ساده و روزمره مختل می شوند.

دوربین

گوشی های فیک در بخش دوربین و سخت افزار اصلا نمی تواند رقیب سرسختی برای گوشی های حتی میان رده باشد.

هم مگاپیسکل و ساختار دوربین و هم قدرت پردازنده دوربین اهمیت زیادی دارد.

در گوشی های فیک 13 در مورد دوربین، تنها با اعداد و ارقام سروکار داریم، این شرکتها اطلاعیه رسمی برای گوشیهای کپی ندارند، یعنی 64 مگاپیسکل واقعی نیست و نمی توان به این اعداد بسنده کرد.

برای عکاسی گوشی های، های کپی تقریبا با گوشی های اقتصادی برابری می کنند و مهمتر اینکه دوربین آنها تک لنز است، حتی اگر 3 تا لنز داشته باشد.

iphone 13 های کپی خدمات پس از فروش ندارند، باتری این گوشی ها ضعیف هستند و برای بازی، تماشای فیلم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

بنابراین؛ گرچه گوشی های اقتصادی پایین رده محسوب می شوند اما بین یک گوشی اقتصادی اصل و یک آیفون 13 های کپی، گوشی اقتصادی گزینه معقولتری است.

گوشی های های کپی تنها برای دو دسته از افراد پیشنهاد می شود، افرادی که استفاده آنها تنها برای تماس با گوشی است و افرادی که می خواهند در کنار یک گوشی اصلی، برای داشتن یک نمای زیبا از گوشی، آیفون 13 های کپی داشته باشد.

معایب گوشی آیفون 13 های کپی

معایب گوشی های کپی آیفون دلیلی موجهی برای نخریدن این محصولات چینی است. از جمله اینکه:

  • امکان نصب و اجرای بسیاری از برنامه ها بر روی گوشی های فیک وجود ندارد، گاهی امکان بروز رسانی آنها وجود ندارد، که در نهایت کاربر را با مشکلات متعددی مواجه می کند.
  • بسیاری از گوشی های فیک آیفون سیستم عامل اندروید دارند.
  • احتمال ویروسی شدن در گوشی های فیک آیفون 13 زیاد است که می تواند کنترل فرد بر روی گوشی را کاهش دهد و بطور اتفاقی و خودسرانه برنامه ای در گوشی شما نصب و یا حذف شود.
  • از همه بدتر اینکه کنترل چنین ویروس هایی در گوشی های فیک آیفون به راحتی ممکن نیست.
  • نداشتن اطلاعات درست در مورد قطعات گوشی آیفون فیک باعث می شود که تعمیر آنها با مشکل مواجه شود.
  • گوشی های کپی آیفون 13 گارانتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید