آموزش

استعلام سهمیه بنزین اسنپ (چرا سهمیه بنزین اسنپ واریز نمیشود)

استعلام سهمیه بنزین اسنپ
نویسنده : ساناز محمدی۲۵ مهر ۱۴۰۲
5 دیدگاه

از جمله امتیازات اسنپ برای رانندگان اختصاص سهمیه بنزین است که براساس پیمایش ماهانه از سوی نهادهای دولتی برای رانندگان واجد شرایط واریز می شود و سامانه ای برای استعلام سهمیه اعتباری بنزین وجود دارد تا افراد آخرین واریز سهمیه بنزین اسنپ و مانده سهمیه خود را مشاهده کنند. همراه مگ تک باشید تا اطلاعات کامل در مورد استعلام سهمیه بنزین اسنپ را با شما به اشتراک بگذاریم.

استعلام سهمیه بنزین اسنپ سماس

سماس؛ سامانه ملی برای ثبت اطلاعات رانندگان اسنپ است که اطلاعات دقیق در مورد سوخت واریزی به حساب بانکی (تاریخ واریز اعتبار سوخت و مانده اعتبار سوخت) را ارائه می دهد و همچنین برای تغییر رمز کارت سوخت می توانید از طریق این سامانه اقدام کنید.

از جمله شرایط لازم برای دریافت سهمیه بنزین اسنپ، طی کردن حداقل 200 کیلومتر در ماه است. اما اسنپ چقدر بنزین میده؟

سهمیه بنزین اسنپ چقدر است

سهمیه بنزین اسنپ براساس کد ملی به راننده تعلق می گیرد که بصورت ماهانه به کارت بانکی آنها واریز می شود و به این صورت است که به ازای هر لیتر بنزین مصرف شده در سفر با اسنپ، 1500 تومان اعتبار سهمیه بنزین برای شما در نظر گرفته می شود و خودروهای دوگانه سوز تا 40 درصد اعتبار سوخت کمتری در ماه دریافت خواهند کرد.

ماشین های تک سوز به ازای هر 100 کیلومتر،7 لیتر بنزین با سقف 300 لیتر و ماشین های دوگانه سوز به ازای هر 100 کیلومتر4.2 لیتر بنزین با سقف 180 لیتر در ماه دریافت می کنند.

از جمله شرایط لازم برای دریافت سهمیه بنزین اسنپ، طی کردن حداقل 200 کیلومتر در ماه است و سهمیه سوخت هر راننده از طریق محاسبه مسیر طی شده او در سیستم محاسبه می شود که بلافاصله بعد از قبول سفر ثبت می شود.

روز مشخصی به عنوان تاریخ واریز بنزین اسنپ مشخص نشده و به ترتیب برای همه افراد واجد شرایط واریز خواهد شد.

استعلام سهمیه اعتباری بنزین

برای استعلام سهمیه بنزین اسنپ می توانید از سامانه سماس (سامانه اطلاعات مشترک سفر) کمک بگیرید. سامانه ای که توسط وزارت کشور و برای ثبت اطلاعات سفرهای اسنپ طراحی شده است. مهم ترین خدمات سماس استعلام سهمیه بنزین و سوخت است.

با ورود به سامانه سماس بنزین به آدرس samas.moi.ir و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانید از آخرین واریز سهمیه بنزین اسنپ، میزان سهمیه بنزین دریافتی و باقیمانده آن مطلع شوید.

برای تعلق گرفتن سهمیه بنزین اسنپ باید ثبت نام شما در اپلیکیشن رانندگان به دقت و کامل انجام شده باشد.

 1. برای استعلام بنزین اسنپ در سامانه سماس؛ ابتدا وارد سایت سهمیه بنزین (استعلام سهمیه بنزین اسنپ samas.moi.ir) شوید و بر روی استعلام رانندگان کلیک کنید
ثبت نام سهمیه بنزین اسنپ سماس

2. شماره موبایل خود را وارد نمایید و پس از درج کدامنیتی، ارسال رمز یکبار مصرف را بزنید

ثبت نام سامانه سماس سهمیه بنزین اسنپ

3. شماره ملی خود را درج کنید تا کد فعالسازی 5 رقمی برای شما ارسال شود

4. به عنوان راننده اسنپ در این بخش می توانید مانده اعتبار سوخت (میزان اعتبار سوخت فعلی)، تاریخچه واریز اعتبار (واریز اعتبار سوخت در دوره‌ های گذشته) و تاریخچه برداشت اعتبار (برداشت اعتبار در دوره‌ های قبلی) را مشاهده کنید و یا بازنشانی رمز اعتبار و تغییر رمز اعتبار را انجام دهید.

استعلام بنزین سامانه سماس

5. برای استعلام سهمیه بنزین اسنپ بر روی مانده اعتبار سوخت ضربه بزنید و با وارد کردن کد ملی باقیمانده اعتبار سوخت را مشاهده کنید. (استعلام سهمیه بنزین اسنپ با کد ملی)

(رمز عبور شما 4 رقم آخر کد ملی است)

سامانه سماس سهمیه سوخت
 • پرداخت سهمیه بنزین اسنپ، براساس کد ملی و با کارت بانکی می باشد و برای استفاده از آن باید از طریق دستگاه های پرداخت قرمز که در جایگاه سوخت وجود دارند اقدام کنید و توجه داشته باشید که بیشتر از مبلغ سهمیه اعتباری اسنپ بنزین نزنید.
 • مبلغی که به عنوان سهمیه بنزین به حساب شما واریز می شود تنها در جایگاه سوخت و بعد از پایان سوخت گیری قابل مشاهده است و برای استفاده از این اعتبار باید 4 رقم آخر کد ملی خود را به عنوان رمز ورود وارد نمایید.
 • نحوه استعلام سهمیه بنزین اسنپ موتور نیز به همین صورت است.

بعد از درج اطلاعات کامل در اپلیکیشن رانندگان، طی کردن مسافت 200 کیلومتر در ماه، ورود به سامانه سماس برای مشاهده موجودی اعتبار سوخت و سوخت گیری با کارت بانکی راننده مهم ترین مراحل دریافت سهمیه بنزین اسنپ است.

علت عدم دریافت سهمیه بنزین در سامانه سماس

عدم واریز سهمیه بنزین اسنپ می تواند به یکی از دلایل زیر رخ دهد:

 • میزان مسافت طی شده

(در صورت عدم پیمایش کمتر از 200 کیلومتر در ماه گذشته)

با افزایش مسافت طی شده در ماه های بعدی می توانید تا سقف 300 لیتر بنزین دریافت نمایید.

 • وجود اشتباه یا خطا در اطلاعات ثبت شده

(اطلاعات شما در سامانه سماس باید از سوی ثبت احوال مورد تایید قرار بگیرد، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهد شد.)

 • عدم تطابق شماره حساب با شماره ملی راننده

1 ماه فرصت دارید تا به رفع نقص اطلاعات بانکی خود بپردازید و بعد از مدت زمان معین، سهمیه بنزین را دریافت خواهید کرد.

نکات مهم در استعلام سهمیه بنزین اسنپ سماس

 • چنانچه در جایگاه سوخت پیام خطا کارت نامعتبر یا رمز نامعتبر را مشاهده کردید، از دیگر کارت های بانکی به نام خود استفاده کنید.
 • اگر از اعتبار سهمیه اعتباری بنزین اسنپ شما کسر شد ولی اعمال نشد، برای پیگیر با شماره 27312731 تماس بگیرید.
 • سهمیه واریزی بنزین در هرماه مربوط به ماه گذشته می باشد.
 • بعد از محاسبه پیمایش شما در سفرهای اسنپ و براساس شماره ملی، سهمیه سوخت اسنپ برای شما واریز می شود و می توانید از آن استفاده نمایید.
 • اگر بعد مدت ها هنوز اعتبار سوخت ماهانه اسنپ برای شما انجام نشده، باید این موضوع را از مجموعه محل فعالیت خود، پیگیری کنید و با شماره پشتیبانی اسنپ تماس بگیرید.
 • سهمیه سوخت اسنپ برای بنزین معمولی و سوپر قابل استفاده است.
 • عدم واریز سهمیه بنزین به دلایل مختلفی از جمله کامل نبودن اطلاعات رانندگان در سامانه می باشد.
 • برای مشاهده سهمیه بنزین وارد کردن کد VIN و شماره پلاک خودرو نیزلازم است
 • تغییر رمز اعتبار سوخت در صورتی ممکن است که اعتبار سهمیه سوخت برای شما واریز شده باشد.
 • برای بازنشانی رمز اعتبار می توانید با شماره پشتیبانی 02191099919 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سیف آله سلمانی رازلیقی گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشید. حدود 8 ماهه سهمیه بنزین اسنپ برای من واریز نمی‌شود. علت چیست؟

  1. حسینی گفت:

   سلام برای هیچ کس واریز نشده

 2. بدبخت فلک رده گفت:

  ۱۰ ماه هست پرداخت نشده است چرا هیچ کی جواب گو نیست بجای این که این همه به فکر یمن فلسطین سوریه باشید یکم به فکر خود مردم کشورمون بودید وجدان چیز خوبی ده ماه هست سهمیه بنزین ما راننده پرداخت نشده است هیچ کس هم جواب گو نیست خواهشن پیگیری کنید

 3. بدبخت فلک رده گفت:

  ۱۰ ماه هست پرداخت نشده است چرا هیچ کی جوابگو نیست بجای این که این همه به فکر یمن فلسطین سوریه باشید یکم به فکر خود مردم کشورمون بودید وجدان چیز خوبی ده ماه هست سهمیه بنزین ما راننده پرداخت نشده است هیچ کس هم جواب گو نیست خواهشن پیگیری کنید

  1. یکی نبود و نیست گفت:

   آخرین واریزی هم نصفه نیمه بود به بهانه اینکه ماشینتون قابلیت دوگانه سوز شدن داره
   یکی بگه آخه دزدای بی همه چیز ماشین باید توی کارخونه دوگانه سوز طراحی بشه نه اینکه چندتا دلال بدردنخور مثل خودتون یه مخزن بندازن تو جعبه هر ماشین و یه ریگلاتور ببندن به سیستم آب و اسمش بزارن دوگانه سوز