آموزش

ثبت نام اسنپ موتوری بدون گواهینامه آیا امکان پذیر است؟

ثبت نام اسنپ موتوری بدون گواهینامه آیا امکان پذیر است؟
نویسنده : ساناز محمدی۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
6 دیدگاه

بعد از رواج اسنپ به عنوان یک سیستم موفق حمل و نقل، تاکسی و موتورهای آنلاین در اختیار مردم قرار گرفت. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین موارد برای رانندگی کردن با وسیله نقیله، داشتن گواهینامه است، اما برخی معتقدند که می توان بدون گواهینامه در اسنپ ثبت نام کرد و مشغول به کار شد، در این مقاله از مگ تک این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم که ثبت نام اسنپ موتوری بدون گواهینامه آیا امکان پذیر است یا خیر.

ثبت نام اسنپ موتور بدون گواهینامه

احتمالا به این فکر می کنید با عضویت در اسنپ به عنوان راننده موتور می توانید بدون ترافیک در ساعات کاری مورد نظر خود در سطح شهر فعالیت کنید و برای این کار نیازی به گواهینامه موتور ندارید.

اما اینطور نیست. چرا که براساس قوانین اسنپ، ثبت نام و فعالیت در اسنپ موتوری تنها در صورت ارائه گواهینامه انجام خواهد شد و بایستی حداقل 3 ماه از تاریخ صدور گواهینامه شما گذشته باشد. همچنین اگر فرد بدون گواهینامه در جریان یک سانحه یا تصادف قرار بگیرد، به عنوان مقصر شناخته و بازخواست می شود.

داشتن گواهینامه از شروط اصلی برای ثبت نام در اسنپ به عنوان راننده موتور می باشد و از جمله مدارک ثبت نام اسنپ موتوری برای فعالیت به عنوان اسنپ موتوری و جابه جایی مسافران در سطح شهر؛ گواهینامه مخصوص موتور و همچنین مدارک مربوط به موتور می باشد.

افراد برای استفاده از وسایل نقلیه اعم از ماشین یا موتور تحت هر شرایطی باید گواهینامه داشته باشند و فعالیت به عنوان اسنپ موتوری بدون گواهینامه برای جابه جایی اشخاص غیرقانونی است.

ثبت نام اسنپ باکس موتور بدون گواهینامه

برای کار در اسنپ باکس موتور و حمل و نقل مرسوله و بار در سطح شهر می توانید بدون داشتن گواهینامه موتور ثبت نام کنید، اما توجه داشته باشید که این تنها شامل شرایط کار در اسنپ باکس موتور می شود و شما باید به خطرات ناشی از رانندگی موتور بدون گواهینامه توجه داشته باشید.

شاید این سوال شکل بگیرد که برای موتورهایی مانند موتورهای برقی که سرعت و شتاب چندان بالایی ندارند و براحتی می توان بدون گواهینامه از آنها استفاده کرد، شرایط ثبت نام در اسنپ موتوری بدون گواهینامه چه مانعی دارد. نکته اینجاست که استفاده از هرگونه وسایل نقلیه مشروط به داشتن گواهینامه است و هیچ استثنائی برای این مورد ذکر نشده است.

با شناسایی رانندگانی که بهمراه موتورهای بدون گواهینامه در سطح شهر تردد می کنند، موتورهای آنها توقیف و پارکینگ ارجاع داده می شود تا در مورد آنها تصمیم گیری شود.

با وجود چنین قوانینی، ثبت نام اسنپ باکس سواری و رانندگی با موتور در اسنپ باکس برای جابه جایی بسته در سطح شهر بدون گواهینامه امکان پذیر است که می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای افراد بدون گواهینامه بهمراه داشته باشد.

ثبت نام راننده اسنپ آنلاین هم انجام می شود و می توانید مراحل ثبت نام غیر حضوری اسنپ را در کمتر از 10 دقیقه ثبت کنید و پیگیری ثبت نام اسنپ را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. علی گفت:

  شما چکار دارین من یا امثال من گواهینامه داریم یا نه اگه قصد کمک دارین ثبت نام کنید با مدارک شناسایی شخص و مدارک موتور گواهینامه ندایم ک نداریم تصادف کردیم یا موردیم پا خومون گواهینامه داشته باشیم اگه تصادف کنیم یا بمیریم شما میاین دنبال جنازه و تصادف ما برامون کمپوت یا تاج گل میفرستید صد در صد ن هیچ کاری نمیکنید من ۳۵ سالمه از ۱۳سالگی موتور سوارام یبارم تصادف نکردم فقط چند بار خوردم زمین گواهینامه داشته باشم یا نداشته باشم برای شما هیچ فرقی نداره الکی ی قانون درست کردین خطرات جدی برای رانندگان بدون گواهینامه وجود دارد قرار باشه ب موتور بمیریم داشتن یا نداشتن گواهینامه تاثیری نداره برای خودمون برای شما که هیچی

 2. مرتضی حمیدی گفت:

  اسنپ موتور بخاطر این شرکت میکنم که ی پولی دستم بیاد تا بتونم گواهینامه بگیرم و دیگه بتونم با خیاله راحت رانندگی کنم تو اسنپ

  1. علی گفت:

   آفرین داداش دقیقا منم همینطور می‌خوام پول گواهینامرو در بیارم

 3. کوروش گفت:

  آخه تورو سننه قربونت برم

 4. علی گفت:

  خوب در مورد اسنم باکس

 5. رضا گفت:

  پول براری گواهی نامه