شبکه های اجتماعی

چگونه می توان در تلگرام استوری گذاشت؟

چطوری تو تلگرام استوری بزارم
نویسنده : ساناز محمدی۲۸ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

چندی پیش تولد 10 سالگی تلگرام بود و در این جشن از قابلیت جدید خود رونمایی کرد و کاربران خود را خوشحال کرد؛ استوری گذاشتن در تلگرام (Stories) که می توان مانند اینستاگرام در مدت زمان مشخصی، عکس و فیلم را با مخاطبان به اشتراک گذاشت. حالا سوال بسیاری از افراد این است که استوری تلگرام کجاست و چگونه می توان در تلگرام استوری گذاشت. همراه مگ تک باشید تا نحوه استوری گذاشتن در تلگرام را با شما به اشتراک بگذاریم.

اموزش استوری گذاشتن در تلگرام

در حال حاضر استوری گذاشتن در تلگرام تنها برای نسخه پریمیوم (Premium یا نسخه پولی) و بر روی اندروید و آیفون امکان پذیر است (بر روی ویندوز غیرفعال است)

با استفاده از استوری تلگرام می توانید عکس، فیلم و دیدگاه های خود را با لیست مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، افراد را تگ کنید و یا استوری دیگران را مشاهده کنید و با ایموجی های مختلف به آنها واکنش نشان دهید.

اما نکته اینکه اگر شما نسخه پریمیوم تلگرام را نداشته باشید اما یکی از مخاطبان شما از این نسخه استفاده کند و یک استوری به اشتراک بگذارد، امکان مشاهده استوری برای همه کاربران وجود دارد.

طریقه استوری گذاشتن در تلگرام

روش استوری گذاشتن در تلگرام تفاوتی با استوری اینستاگرام ندارد. تنها کافیست مراحل زیر را اجرا کنید:

  1. بعد از آپدیت تلگرام خود به آخرین نسخه، وارد بخش چت های تلگرام شوید
  2. در بالای این بخش روی نماد دوربین ضربه بزنید (شما می توانید عکس یا فیلم مورد نظر خود را از گالری گوشی انتخاب کنید و یا بطور مستقیم از طریق دوربین گوشی عکس یا فیلم را ضبط نموده و در بخش استوری تلگرام به اشتراک بگذارید)
  3. با ضربه زدن بر روی قسمت مرکزی صفحه استوری می توانید متن یا نوشته ای را به استوری خود اضافه کنید
  4. برای انتشار استوری تلگرام بر روی گزینه آبی رنگ پایین صفحه ضربه بزنید و تمام.
  • مدت زمان نمایش استوری در تلگرام بین 6 ساعت، 12 ساعت، 24 ساعت و 48 ساعت متفاوت است و بعد از اتمام زمان مشخص شده، استوری تلگرام بطور خودکار پاک می شود.
  • استوری تلگرام دارای تنظیماتی است تا شما انتخاب کنید چه کسانی قادر به دیدن استوری های شما باشند و می توانید با جزئیات مشاهده کنید که چه کسانی استوری تلگرام شما را دیده اند.
  • می توانید استوری های خود را در تلگرام هایلایت کنید تا همیشه در صفحه تلگرام شما وجود داشته باشد.
  • برای دیدن استوری در تلگرام در بخش چت ها بر روی دایره ای که بالای صفحه وجود دارد، ضربه بزنید تا استوری برای شما باز شود و می توانید با کلیک بر روی نماد دانلود در پایین صفحه آنرا سیو کنید.

اگرنسخه استوری تلگرام (پریمیوم) را نداشته باشید در بالای صفحه چت گزینه + را مشاهده خواهید کرد که برای استوری گذاشتن در تلگرام است ولی اخطاری دریافت خواهید کرد با این مضمون که (استوری گذاشتن در تلگرام فعلا فقط در اختیار کاربران پریمیوم قرار دارد.)

پیش بینی می شود استوری در تلگرام ایفون و اندروید در آینده ای نزدیک بصورت رایگان در اختیار افراد قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید