شبکه های اجتماعی

چرا کد روبیکا نمیاد (دلایل و راهکارها)

چرا کد روبیکا نمیاد
نویسنده : ساناز محمدی۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
0 دیدگاه

اگر از کاربران روبیکا هستید حتما می دانید که برای ساخت حساب کاربری و ورود به این برنامه به کد فعالسازی نیاز دارید. اما گاهی کد فعالسازی روبیکا ارسال نمی شود و ورود ما به حساب کاربری روبیکا را با مشکل مواجه می کند. در این مقاله از مگ تک همراه شما هستیم تا به بررسی این موضوع بپردازیم چرا کد روبیکا نمیاد.

چرا کد روبیکا نمیاد برام

ورود به حساب کاربری روبیکا با یک کد 6 رقمی ممکن است که برای تایید صحت شماره موبایل شماست و بصورت پیامک به خط شما ارسال می شود. اما گاهی هر چقدر هم منتظر بمانید، کد فعالسازی روبیکا به گوشی شما پیامک نمی شود. برای اینکه بدانید چرا کد ورود به روبیکا نمیاد یا چرا روبیکا کد نمیده تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نیامدن کد روبیکا به دلایل مختلفی رخ می دهد. در ادامه دلایل اینکه چرا پیامک کد روبیکا نمیاد و راهکار هر کدام را با شما در میان گذاشته ایم:

اشتباه وارد کردن شماره موبایل

برای دریافت کد روبیکا توجه داشته باشید شماره موبایل خود را به درستی وارد کنید، چرا که کد به همان شماره ارسال می شود و وارد کردن شماره اشتباه دلیلی برای نیامدن کد روبیکاست.

قدیمی بودن نسخه روبیکا

گاهی اوقات علت کد ندادن روبیکا این است که برنامه قدیمی شده است. بنابراین از بروز بودن نسخه برنامه روبیکایی که استفاده می کنید اطمینان پیدا کنید.

عدم اتصال به اینترنت

در صورت ارسال نشدن کد روبیکا، اتصال گوشی به اینترنت را مورد بررسی قرار دهید.

اتصال قوی به اینترنت می تواند از ایجاد مشکل در عدم دریافت کد فعالسازی روبیکا جلوگیری نماید.

مسدود بودن پیامک گوشی

ممکن است ارسال نشدن پیامک کد روبیکا به این دلیل باشد که شماره ارسال کننده کد مسدود شده است، با ورود به بخش مسدودی های پیامک، این موضوع را مورد بررسی قرار دهید:

  • برای دسترسی به پیامک برنامه روبیکا وارد تنظیمات Settings شوید
  • بر روی Apps & notifications ضربه بزنید
  • با کلیک بر روی Apps و سپس روبیکا (rubika) گزینه Permissions را انتخاب کنید تا دسترسی لازم را به برنامه دهید.

روشن بودن فیلترشکن

پیام رسان های ایرانی مانند روبیکا نیازی به فلیترشکن ندارند و روشن بودن فلیترشکن می تواند باعث شود کد روبیکا برای شما ارسال نشود. بنابراین از خاموش بودن آن اطمینان پیدا کنید.

پرشدن کش برنامه روبیکا

پر شدن ظرفیت کش برنامه روبیکا می تواند باعث بروز مشکل عدم دریافت کد روبیکا شود.

با پاک کردن کش برنامه این مشکل را برطرف نمایید:

  • وارد تنظیمات گوشی شوید
  • بر روی مدیریت برنامه ها و یا اپلیکیشن ها ضرب بزنید
  • روی روبیکا کلیک کرده و کش آنرا پاک کنید.

ترابرد شدن سیم کارت

ترابرد یا انتقال شماره تلفن همراه نیز می تواند دلیلی برای نیامدن کد روبیکا باشد. در چنین شرایطی با اپراتور خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نماید.

مسدود شدن اکانت روبیکا

اما آخرین دلیل ارسال نشدن کد روبیکا که به ذهن ما می رسد، مسدود شدن اکانت شماست که به علت نقض قوانین همچون انتشار محتوای غیراخلاقی، ریپورت شدن و … رخ می دهد.

از طریق تماس با پشتیبانی روبیکا برای رفع این مشکل اقدام کنید.

ورود به روبیکا بدون شماره

دیدگاهتان را بنویسید