آموزش

روش پیگیری شماره و صدور گواهینامه از طریق پیامک

پیگیری وضعیت گواهینامه از طریق پیامک
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر به سن 18 سال رسیده‌اید و تمامی آزمون‌های رانندگی را با موفقیت پشت‌سر گذاشتید، باید مدتی منتظر بمانید تا مامور پست، گواهینامه رانندگی شما را به درب منزل یا محل کار شما ارسال کند. اما ممکن است در روند ارسال گواهینامه‌ی شما مشکل ایجاد شود و گواهینامه سر موعد مقرر به دست شما نرسد.

در این مواقع لازم است تا سریعا مشکل پیش آمده را پیگیری کنید تا هرچه‌ زودتر برای ارسال مجدد گواهینامه شما اقدام شود.

روش‌های پیگیری گواهینامه به چند دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شود که از راحت‌ترین و بهترین آن‌ها می‌توان به روش پیگیری از طریق پیامک اشاره کرد. اگر در روند ارسال گواهینامه‌ی شما مشکل به وجود آمده است، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه همراه مگ تک باشید.


بارها شده است که از اطرافیان شنیده‌ایم یا برای خودمان اتفاق افتاده است که برای دریافت گواهینامه اقدام کرده‌ایم و در روند ارسال آن خلل ایجاد شده و در تاریخ مشخص شده گواهینامه به دست ما نرسیده است. یکی از بهترین‌ راه‌های پیگیری تاخیر ارسال گواهینامه، استعلام از طریق پیامک است؛ چرا که این روش نیاز به گوشی‌های هوشمند ندارد و با هر مدل گوشی موبایل امکان‌پذیر است.

روش پیگیری شماره و صدور گواهینامه از طریق پیامک

روش پیگیری از طریق پیامک، یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های ممکن است. برای انجام این کار کافی است که عدد 1 را به شماره‌ی 1100 ارسال کنید. روند کار به این شکل است که پس از ارسال پیامک، شماره تلفن و کد ملی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی یک پیامک تایید برای شما ارسال می‌شود و بعد از بررسی اطلاعات شخصی خود، عدد 0 را باید به همان شماره ارسال نمائید.

پس از این‌که مراحل پیامک را با موفقیت پشت سر گذاشتید، پیامکی حاوی جمله گواهینامه شما آماده چاپ است برای شما ارسال می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که اطلاعات شما در سیستم ثبت شده است و فقط باید منتظر چاپ گواهینامه خود بمانید.


در این مطلب تلاش نمودیم تا نحوه پیگیری صدور گواهینامه از طریق پیامک را به شما آموزش دهیم.

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید