اخبار تکنولوژی

نماینده مجلس: تکلیف فیلترینگ بی‌نتیجه و بیهوده را یک بار برای همیشه روشن کنید!

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۱ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

به نقل از ایلنا، صدیف بدری در نشست علنی امروز یکشنبه (21 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به رئیس جمهور و وزیر ارتباطات گفت: تکلیف فیلترینگ و محدودیت‌های بیهوده اعلام شده در پلتفرم‌ها و سکوهای اجتماعی را یک‌بار برای همیشه روشن کنید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در ادامه افزود: با چه منطقی تصمیم گرفته‌اید در شرایط اقتصادی کنونی، با تداوم سیاست‌های شکست خورده در حوزه اینترنت، از جیب مردم، پنجاه هزار میلیارد تومان به حساب کاسبان فیلترینگ واریز کنید؟

بدری در ادامه گفت: فراموش نکنید که مردم صرفا برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت از پلتفرم‌های جهانی استفاده نمی‌کنند؛ بلکه شبکه‌های اجتماعی بستر فعالیت‌های اقتصادی و ابزار تحقیق و پژوهش هزاران دانشجو در کشور است. پس چرا مردم باید ماهانه هزاران میلیارد تومان هزینه کنند تا به پلتفرم‌هایی دسترسی داشته باشند که وکلا و مسئولان حرف‌هایشان را آنجا می زنند؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: آیا درست است که مردم برای شنیدن حرف های مسئولان نیز نیازمند فیلترشکن باشند و متحمل هزینه های هنگفت برای آن شوند؟

اینستاگرام و واتس‌اپ در روز 30 شهریور سال 1401 فیلتر شدند و حدود 9 ماه از قطع دسترسی مردم به این دو پلتفرم می‌گذرد. باید دید چه آینده‌ای در انتظار اینترنت در ایران خواهد بود.

نظر شما در این مورد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید