آموزش

اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول؛ روش ساده وصل شدن به آن

اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول؛ روش ساده وصل شدن به آن
نویسنده : ساناز محمدی۲۲ آبان ۱۴۰۲
0 دیدگاه

با رسیدن به فرودگاه استانبول، برای برقراری تماس با دیگران و یا استفاده از گوگل مپ و اپلیکیشن های مختلف به اینترنت نیاز خواهید داشت. اما اگر رومینگ ایرانسل در ترکیه و یا سیم کارت بین المللی ندارید، نگران نباشید. استانبول روش هایی برای اتصال به وایفای و استفاده از اینترنت رایگان در فرودگاه قرار داده است. همراه مگ تک باشید تا اطلاعات کامل در مورد اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول و روش ساده وصل شدن به آن را در اختیار شما قرار دهیم.

فرودگاه جدید استانبول (صبیحا گوکچن استانبول) در بخش اروپایی این شهر (منطقه آرناووتکوی) قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین و مدرن ترین فرودگاه های جهان شناخته می شود که برای مسافران خود اینترنت رایگان در نظر گرفته است.

در فرودگاه استانبول 33 کیوسک وایفای وجود دارد که در بوسفر، طبقه ترانسفر، طبقه پرواز خارجی، پایانه بین المللی (تحویل چمدان) در طبقه پروازهای ورودی، جلوی درهای C-E، سالن اجتماعات پروازهای ورودی و همچنین در لانژ iGA قرار گرفته اند و با اتصال به آنها می توان از اینترنت رایگان 1 ساعته برای مسافران استفاده کرد.

اینترنت رایگان فرودگاه استانبول توسط ترک تلکام ارائه داده می شود.

چگونه در فرودگاه استانبول به اینترنت وصل شویم

گرفتن اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول به 2 روش امکان پذیر است:

 • از طریق اسکن پاسپورت
 • از طریق شماره موبایل و پیامک

در ادامه نحوه استفاده از اینترنت رایگان فرودگاه استانبول را به زبان ساده توضیح داده ایم:

وصل شدن به اینترنت رایگان فرودگاه جدید استانبول با پاسپورت

اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول

پایانه های وایفای در فرودگاه استانبول به رنگ سبز روشن و دارای صفحه لمسی هستند. برای وصل شدن به اینترنت رایگان فرودگاه استانبول (IST) باید کیوسک های وایفای را شناسایی کنید.

 1. برای گرفتن اینترنت رایگان فرودگاه استانبول بر روی دکمه Get Your Wi-Fi Now (دریافت وایفای) ضربه بزنید
 2. حالا باید پاسپورت خود را اسکن کنید؛ برای این کار، صفحه بیومتریک پاسپورت خود را بر روی بارکدخوان صفحه که در سمت راست باجه قرار دهید
 3. بعد از اسکن پاسپورت و تایید گذرنامه شما توسط باجه، کد اتصال وایفای برای شما ارسال می شود. این کد تنها برای اتصال یک دستگاه است و باید در صفحه ورود به سیستم وایفای برای احراز هویت استفاده شود.
 4. برای اتصال به اینترنت رایگان فرودگاه استانبول بعد از روشن کردن وایفای گوشی، باید شماره پاسپورت خود را به عنوان نام کاربری وارد کنید و پس از ورود به سیستم و اتصال به وایفای، زمان برای شما محاسبه می شود.

استفاده از اینترنت رایگان فرودگاه استانبول تنها به مدت 60 دقیقه ممکن است که می توانید آنرا در 2 بازه زمانی کوتاه تر استفاده کنید (همه حجم را یکجا استفاده نکنید)

این طرح بویژه برای مسافرانی که از استراحتگاه فرودگاه استانبول استفاده می کنند، بسیار مناسب است.

وصل شدن به اینترنت فرودگاه استانبول با گوشی

چنانچه سیم کارت فعال دارید برای گرفتن اینترنت رایگان در فرودگاه استانبول می توانید از گوشی خود استفاده کنید

 1. وایفای گوشی خود را روشن کنید
 2. وارد تنظیمات گوشی شوید، در بخش وایفای بر روی Istanbul Airport TurkTelekom Free کلیک کنید
 3. در قسمت Mobil Giriş پرچم ترکیه را انتخاب کرده و شماره موبایل خود را بدون کد وارد کنید
 4. حالا یک کد برای شما پیامک می شود که وارد کردن آن می توانید از اینترنت رایگان در فرودگاه جدید استانبول استفاده نمایید.

اینترنت رایگان استانبول

علاوه بر اینترنت رایگان فرودگاه استانبول، با خرید سیم کارت ترکیه (Turkcell) از فرودگاه استانبول می توانید از سرویس IBB WIFI یا سیستم اینترنت رایگان در استانبول (Istanbul Büyükşehir Belediyesi) استفاده کنید که بصورت نامحدود در سراسر شهر برای گردشگران قابل مصرف است.

این سرویس بصورت رایگان در مکان های عمومی، خیابان ها، متروها و … قابل استفاده است و برای استفاده از اینترنت استانبول کارت باید ثبت نام کنید که به اطلاعات پاسپورت شما نیاز دارد و به روش زیر است:

 1. با اتصال به شبکه بی سیم IBB Wi-Fi، وارد صفحه ای خواهید شد، گزینه Kayit را انتخاب کنید
 2. روی دکمه ثبت نام کلیک کنید
 3. شرایط گردشگری و اطلاعات پاسپورت خود را وارد نمایید
 4. با تکمیل اطلاعات مورد نیاز، رمز اینترنت رایگان استانبول به گوشی شما پیامک می شود و می توانید آنرا فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید