بازی

راهنمای بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) – قسمت اول – مقدمات، مفاهیم و مبانی بازی

راهنمای بازی لیگ آف لجندز
نویسنده : دانیال نوروزی۰۶ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

به کامل‌ترین راهنمای بازی لیگ آف لجندز خوش آمدید. در این مقاله ما اصول اساسی نحوه بازی LoL را به شما آموزش خواهیم داد. فرقی نمی‌کند که صرفاً به فکر بازی کردن افتاده باشید، آن را دانلود کرده‌اید یا هنوز با خم و چم بازی آشنا نشده باشید، این راهنمای بازی لیگ آف لجندز برای شماست!

بازی لیگ آف لجندز چیست؟

لیگ آو لجندز یک مسابقه نبرد آنلاین چند نفره است که به عنوان MOBA نیز شناخته می‌شود. این عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تمام دوران و در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین عرصه‌های ورزش الکترونیکی محسوب می‌شود. در یک بازی استاندارد لیگ، ده بازیکن به دو تیم پنج نفره تقسیم می‌شوند و روی نقشه‌ای به نام Summoner’s Rift با یکدیگر مبارزه می‌کنند. هر یک از این بازیکنان یک شخصیت واحد را کنترل می‌کنند که به‌عنوان قهرمان شناخته می‌شود.

راهنمای بازی لیگ آف لجندز

قهرمان یا Champion چیست؟

در یک مسابقه League of Legends هر نفر از ده بازیکن، یک قهرمان را کنترل می‌کنند. در حال حاضر بیش از 140 قهرمان وجود دارد و شخصیت‌های جدید به طور مداوم به این بازی اضافه می‌شوند. هر قهرمانی دارای توانایی‌ها و قدرت‌های ویژه با سبک بازی منحصربه‌فرد است. قبل از شروع بازی، هر تیم به نوبت قهرمانان خود را انتخاب می‌کند و شما باید با بقیه بازیکنان برای ایجاد تیم خود قهرمانانی را انتخاب کنید که با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. هر مسابقه می‌تواند با توجه به استراتژی‌ها و قهرمانی که انتخاب می‌کنید نتیجه به عمل بیاورد.

چگونه در بازی لیگ آف لجندز برنده می‌شویم؟

هدف نهایی LoL نابود کردن پایگاه تیم حریف است اما همیشه انجام این کار در عمل آسان نیست. دشمنان شما هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند تا شما را بکشند و پایگاه شما را نابود کنند. هر پایگاه دارای یک سری برجک و امواج مینیون است که همواره اضافه (spawn) می‌شوند؛ بنابراین اگر در هنگام شروع یک بازی سعی کنید مستقیم به سمت پایگاه دشمن بدوید، مطمئناً موفق نمی‌شوید، نه فقط به این دلیل که تیم دشمن سعی می‌کند شما را به هر قیمتی متوقف کند، بلکه به این دلیل که ممکن است خیلی ضعیف باشید و با آسیب برج‌های حریف می‌میرید.

لیگ آو لجندز به‌نوعی شبیه یک بازی نقش‌آفرینی است که در مدت زمان بسیار کوتاهی اتفاق می‌افتد. شما از لول 1 شروع می‌کنید و به تدریج در طول بازی با کسب تجربه و کسب طلا برای خرید آیتم‌ها، قوی‌تر می‌شوید. قدرت دو تیم همواره افزایش می‌یابد و هر دو تلاش می‌کنند تا طرف مقابل را زودتر نابود کنند، در نهایت، یک تیم می‌تواند دست بالا را به دست آورد و آخرین فشار را برای پیروزی وارد کند.

راهنمای بازی لیگ آف لجندز

نقشه Summoner’s Rift چیست؟

این نقشه استانداردی است که حرفه‌ای‌ها روی آن بازی می‌کنند و اگر می‌خواهید از پله‌های رتبه‌بندی بازی League of Legends بالا بروید، بیشتر وقتتان را در این نقشه سپری خواهید کرد. نقشه‌های دیگری در لیگ آو لجندز وجود دارد، اما در حال حاضر، ما بر روی Summoner’s Rift تمرکز می‌کنیم زیرا از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

  • دو تیم متشکل از پنج بازیکن وجود دارد: تیم آبی (در گوشه پایین سمت چپ) و تیم قرمز (گوشه بالا سمت راست).
  • برای رسیدن به پیروزی، هر تیم باید هسته اصلی یا همان Nexus تیم مقابل را از بین ببرد.
  • در طول مسابقه، مینیون‌ها به طور مداوم از Nexus هر پایگاه خارج می‌شوند و از طریق سه خط به سمت تیم حریف پیش می‌روند (مسیرها در نقشه بالا نشان داده شده‌اند).
  • این سه مسیر به نام‌های تاپ لین (مسیر بالایی)، مید لین (مسیر وسطی) و بات لین (مسیر پایینی) شناخته می‌شوند. در هر سه مسیر، برج‌هایی وجود دارد که به قهرمانان و مینیون‌های دشمن حمله می‌کنند.
  • بازیکنان باید تمام برج‌ها را حداقل در یک مسیر نابود کنند و سپس دو برج آخری را که از Nexus محافظت می‌کنند، از بین ببرند.

برج‌ها و بازدارنده‌ها

در بازی League of Legends، از بین بردن برج‌ها و سازه‌های دیگری به نام بازدارنده‌ها به بازیکنان پاداش می‌دهد و همچنین به مینیون‌های تیم شما اجازه می‌دهد در آن مسیر پیشروی کنند. (زیرا هیچ برجی برای متوقف کردن آنها وجود ندارد).

بازدارنده‌ها سازه‌هایی هستند که پشت برج‌های اولیه داخل یک پایگاه قرار دارند. اگر یک بازدارنده از بین برود، مینیون‌های ارتقا یافته به نام سوپر مینیون‌ها تا زمانی که آن بازدارنده پس از چند دقیقه احیا شود، احضار می‌شوند. تیم شما اغلب مواقع می‌تواند از سوپر مینیون‌ها برای محاصره موفقیت‌آمیز پایگاه حریف استفاده و فرصتی برای رسیدن به پیروزی ایجاد کند.

راهنمای بازی لیگ آف لجندز

فواره و مغازه

فواره جایی است که قهرمان شما در ابتدای هر مسابقه وارد بازی می‌شود و هر بار پس از مردن در بازی دوباره از آنجا زنده خواهید شد. همچنین مغازه در پایگاه شما و در کنار فواره قرار دارد. شما می‌توانید در هر زمان در طول بازی برای برگرداندن سلامتی (hp) یا خرید اقلام می‌توانید با استفاده از قابلیت Recall (زدن دکمه B) به فواره خود بازگردید.

آیتم‌های بازی لیگ آف لنجدز

همان‌طور که قبلاً در راهنمای بازی لیگ آف لجندز اشاره کردیم، کشتن یک مینیون، سازه یا قهرمان دشمنان به شما طلا می‌دهد که می‌توانید از آن برای خرید آیتم‌ها در فروشگاه استفاده کرد. کسب طلای بیشتر به قهرمان شما اجازه می‌دهد که آیتم‌های بیشتری تهیه کند و زودتر رشد کند. فرقی نمی‌کند آسیب بیشتری بخواهید یا نیاز به ابزار مفیدی داشته باشید، در بازی League of Legends طیف گسترده‌ای از آیتم‌ها، متناسب با نیازهای شما پیدا می‌شود.

راهنمای بازی لیگ آف لجندز

مبانی قهرمان‌های بازی لیگ آف لجندز

اکنون که اصول کلی نقشه بازی را درک کردیم، بیایید به صحبت در مورد قهرمانان بازگردیم. قهرمانان قلب و روح League of Legends هستند، زیرا اغلب اوقات توجه بازیکنان بیشتر روی آن‌ها متمرکز است. در حالی که نقشه Summoner’s Rift ثابت می‌ماند، ترکیب‌های مختلف قهرمانان که توسط ده بازیکن در بازی انتخاب می‌شوند، می‌توانند تجربه‌ها و حس‌های بسیار متفاوتی را در هر مسابقه به ارمغان بیاورد. در حال حاضر بیش از 140 قهرمان در لیگ آو لجندز که هر کدام سبک بازی و تجربه متفاوتی در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد.

یادگیری برخی از قهرمان‌ها ساده و آسان است در حالی که برخی دیگر ممکن است به تمرین زیاد نیاز داشته باشد. چه دوست داشته باشید از راه دور آسیب وارد کنید، چه از نزدیک دعوا کنید یا به تیم خود کمک کنید، در لیست قهرمانان بازی League of Legends یک شخصیت ایده‌آل برای شما وجود دارد. در چند بخش بعدی، جنبه‌های مختلف قهرمانان مانند توانایی‌ها، آمار و مقیاس‌بندی آنها را بررسی می‌کنیم.

راهنمای بازی لیگ آف لجندز

حملات خودکار و قابلیت‌ها

هر قهرمانی حملات خودکار و قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارد. حملات خودکار (اتو اتک) که به‌عنوان “بیسیک اتک” نیز شناخته می‌شوند، زمانی رخ می‌دهند که بازیکن روی یک هدف کلیک راست می‌کند. این کار باعث می‌شود که قهرمان شما به طور مداوم به یک هدف حمله کند تا آن را نابود کند.

قابلیت‌ها با استفاده از Q، W، E، و R انتخاب می شوند. هر قهرمان توانایی هایی دارد که برای هر یک از این دکمه ها منحصر به فرد است. برای مثال دراینجا می‌توانید قابلیت W شخصیت Ashe را ببینید:

همه قهرمانان همچنین با استفاده از D و F، به دو توانایی به نام Summoner Spells دسترسی دارند. در نهایت، قهرمانان می‌توانند با استفاده از کلیدهای اعداد 1-7 از آیتم‌هایی مانند Redemption و Tiamat استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید