بازی

راهنمای بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) – قسمت چهارم – عوامل محیطی، گیاهان و هیولاهای بازی

نویسنده : دانیال نوروزی۰۶ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در بخش چهارم راهنمای بازی لیگ آف لجندز به معرفی عوامل محیطی، گیاهان و هیولاها و اژدهایان بازی می‌پردازیم.

رودخانه، جنگل و کمپ‌ها در بازی League of Legends

در بین مسیرهای سه‌گانه بازی، ممکن است متوجه رودخانه‌ای شوید که از روی نقشه می‌گذرد و همچنین بخش‌های بزرگی از مناطق جنگلی را مشاهده کنید. این مناطق بسیار مهم هستند زیرا مبارزات مهمی در هنگام حرکت بازیکنان و رقابت برای تصاحب هیولاها و اژدهاها در این بخش رخ می‌دهد. برخلاف مینیون‌ها که متعلق به یک تیم خاص هستند، کمپ‌های جنگل و هیولاها خنثی هستند که هر بازیکنی از هر تیم می‌تواند آن‌ها را بکشد و به طلای بیشتری دست پیدا کند.

برخی از کمپ‌ها به اندازه کافی ضعیف هستند و یک قهرمان می‌تواند به تنهایی آن را از بین برود. از آنجایی که این کمپ‌ها با گذشت زمان دوباره رشد می‌کنند، نقش جانگلر در League of Legends به طور کامل به جمع‌آوری آن‌ها و حرکت در سراسر جنگل اختصاص دارد. همچنین چندین مورد از این کمپ‌ها ابزار اضافی و ارتقاهای موقتی به نام باف را ارائه می‌دهند. به‌عنوان مثال، کشتن باف آبی (Blue Buff) قابلیتی را اعطا می‌کند که باعث افزایش بازسازی مانا و سرعت بیشتر استفاده از قابلیت‌ها می‌شود. کشتن باف قرمز (Red Buff) سلامتی بیشتری را به ارمغان می‌آورد و باعث می‌شود حملات خودکار شما دشمنان را کند کرده و آسیب بیشتری وارد کند.

گیاهان جنگل

در بازی League of Legends همان‌طور که در اطراف نقشه در رودخانه و جنگل سفر می‌کنید، متوجه گیاهان تعاملی خواهید شد که هرکدام قابلیت خاصی را به شما ارائه می‌دهند و اگر به‌درستی از آنها استفاده کنید، اغلب می‌توانند زندگی شما را نجات دهند یا به شما کمک کنند تا در مبارزات پیروز شوید.

بیشتر بخوانید:
راهنمای بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) – قسمت اول – مقدمات، مفاهیم و مبانی بازی

مخروط انفجاری (Blast Cone)

گیاه قرمزی که در جنگل می‌بینید مخروط انفجاری است که به کمک آن قهرمانان می‌توانند در شعاع خود پرواز کند و در فاصله تعیین شده فرود بیاید. در تصویر زیر راموس را در کنار یک مخروط و طرح دایره قرمز رنگ در سمت راست او مشاهده می‌کنید. اگر راموس یا هر قهرمان دیگری به مخروط انفجار ضربه بزند، راموس به هوا پرتاب می‌شود و روی طرح دایره‌ای قرمز فرود می‌آید. مخروط انفجاری به قهرمانان کمک می‌کند تا از روی دیوارها بپرند و حرکات کارآمدتر و زوایای خلاقانه‌تری برای کمین کردن داشته باشند. یک پرش مخروط انفجاری در زمان مناسب اغلب می‌تواند فاصله کافی برای فرار از دسته دشمنانی که شما را تعقیب می‌کنند را فراهم کند. با این حال، مراقب زمان حمله خودکار خود باشید زیرا ممکن است به طور تصادفی خود را به سمت تیم حریف پرتاب کنید.

Scryer’s Bloom

به کمک Scryer’s Bloom می‌توانید برای مدت کوتاه منطقه‌ای از نقشه را روشن کنید و قهرمانان دشمن یا وارد‌های دشمنان را ببینید. در تصویر زیر، اگر راموس به Scryer’s Bloom ضربه بزند، بخشی از نقشه در روبروی این گیاه نمایان می‌شود. اگرچه ممکن است در ابتدا زیاد مهم به نظر نرسد، اما توانایی این گیاه را در پیدا کردن دشمنان دست‌کم نگیرید.

هانی فروت (Honeyfruit)

آخرین نوع گیاهی که در اطراف نقشه می‌بینید Honeyfruit است که در امتداد رودخانه رشد می‌کنند و با ضربه زدن به آن hp و مانا دریافت خواهید کرد. در تصویر زیر سونا به هانی فروت ضربه می‌زند و سلامتی و مانای خود را بازمی‌گرداند. همان‌طور که روی میوه‌ها راه می‌روید، سرعت حرکت شما کاهش پیدا می‌کند، پس اگر تحت تعقیب هستید، ممکن است بخواهید برای به حداکثر رساندن شانس زنده ماندن، میوه را نادیده بگیرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) – قسمت دوم – آشنایی با آمار و ارقام و مبانی قهرمانان

خرچنگ اسکاتل (Scuttle Crab)

در امتداد رودخانه‌های بازی League of Legends، یک هیولای خنثی به نام خرچنگ اسکاتل را خواهید دید که در نزدیکی گودال اژدها و گودال بارون به جلو و عقب می‌رود. کشتن خرچنگ بسیار آسان است به شما دید بیشتری در رودخانه در نزدیکی روزنه‌های هر گودال می‌دهد. اگر نقش جنگل را بازی می‌کنید، این کمپ را به‌عنوان یک نقطه مهم در اولویت قرار می‌دهید و اگر نقش دیگری دارید، آماده کمک به جانگلر خود باشید.

اژدهایان

همه اژدهایان League of Legends در گودال اژدهای پایین نقشه ظاهر می‌شوند. در بازی 6 اژدهای عنصری که به‌عنوان دریک‌های عنصری نیز شناخته می‌شوند، وجود دارد و کشتن آن‌ها به تمام اعضای تیم قابلیت‌های منحصربه‌فردی می‌دهد.

انواع اژدهای بازی League of Legends و تأثیر آن‌ها:

  • Cloud Drake: افزایش سرعت حرکت هنگامی که در حال مبارزه نیستید
  • Infernal Drake: افزایش قدرت توانایی (AP) و آسیب حمله (AD)
  • Mountain Drake: افزایش آسیب در برابر برج‌ها، اژدها و بارون
  • Ocean Drake: بازگشت سلامتی و مانا را در خارج از مبارزات سرعت می‌بخشد
  • Hextech Drake: حملات خودکار را تقویت می‌کند
  • Chemtech Drake: سرعت حمله را افزایش می‌دهد

Elder Dragon

اژدهای بزرگ یا همان Elder Drake در اواخر مسابقه ظاهر می‌شود و قدرتمندترین اژدهای بازی است. کشتن یک Elder Drake باعث می‌شود که تأثیرات همه اژدهایان عنصری که تیم شما موفق به تصاحب آن‌ها شده است 50% افزایش یابد و همچنین آسیب خروجی شما به دشمنان بیشتر می‌شود. این امر باعث می‌شود که Elder Dragon یکی از بهترین هیولاهای اواخر بازی باشد که به تیم شما کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر به پیروزی دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) – قسمت سوم – سبک بازی، نقش‌های اصلی و کنترل دید

ریفت هرالد (Rift Herald)

ریفت هرالد هیولایی است که قبل از ظاهر شدن بارون (پس از گذشت نزدیک به 20 دقیقه از بازی) ظاهر می‌شود. هرالد یک هیولای سفت و سخت است، بنابراین ممکن است برای کشتن آن به چندین عضو از تیم خود نیاز داشته باشید. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که این موجود یک نقطه ضعیف در پشت خود دارد که در صورت ضربه زدن به آن آسیب بیشتری می‌بیند.

پس از اینکه یک تیم هرالد را می‌کشد، یک آیتم بنفش به نام Eye of the Herald می‌افتد که یکی از اعضای تیم می‌تواند آن را بردارد. فعال کردن چشم، هرالد را احضار می‌کند تا با حمله به برج‌های دشمن، تا زمانی که بمیرد برای تیم شما بجنگد. Rift Herald آسیب زیادی به برج‌ها وارد می‌کند و اغلب می‌تواند به شما کمک کند تا اولین برج را بگیرید و روند بازی را به نفع خود تغییر دهید.

بارون ناشور (Baron Nashor)

آخرین هیولایی که باید در مورد آن بدانید، بارون ناشور است که به نام بارون نیز شناخته می‌شود. بارون قدرتمندترین هیولای بازی League of Legends است؛ بنابراین برای کشتن آن به چندین عضو تیم نیاز خواهید داشت. (مگر اینکه مسابقه برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و حتی یک قهرمان بتواند به‌تنهایی آن را بکشد.)

از آنجایی که بارون بسیار قوی است، تیم‌ها اغلب می‌توانند با کشتن تیمی که از نظر سلامتی ضعیف هستند، پیروز شوند، زیرا آنها سعی کردند در زمان بدی کشتن بارون را شروع کنند. کشتن بارون به همه اعضای زنده تیم یک باف به نام Hand of Baron می‌دهد؛ بنابراین اگر هنگام مبارزه با بارون بمیرید، اگر هنوز در هنگام ضربه نهایی مرده باشید، این باف را دریافت نخواهید کرد. Hand of Baron به طور موقت AD و AP قهرمانان را اضافه و مینیون‌هایی را که به آنها نزدیک باشند قوی‌تر می‌کند.

این کار پیشروی به سمت پایگاه دشمن را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا کشتن مینیون‌های قدرتمند برای تیم دشمن سخت‌تر و دفاع از آنها برای تیم شما آسان‌تر است. اگر با هدایت مینیون‌های بارون به طور کامل پیروز نشوید، پایگاه دشمن احتمالاً به ‌اندازه‌ای نابود می‌شود که تلاش‌های بعدی شما را بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید