شبکه های اجتماعی

استوری های تلگرام کجاست در آیفون و اندروید

استوری های تلگرام کجاست در آیفون و اندروید
نویسنده : ساناز محمدی۰۱ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

سال ها بود که کاربران تلگرام تقاضای ایجاد استوری در تلگرام را داشتند و در جشن 10 سالگی تلگرام (ژوئن 2023) این اتفاق افتاد. استوری های تلگرام عکس یا فیلم های کوتاه مدتی هستند که می توانید با فالوورها یا مخاطبین خود در تلگرام به اشتراک بگذارید. احتمالا برای شما هم سوال شده که چگونه می توان از این قابلیت تلگرام استفاده کرد و استوری های تلگرام کجاست در آیفون و اندروید. همراه مگ تک باشید تا استوری تلگرام در اندروید و آیفون را یاد بگیرید.

استوری های تلگرام در بخش چت ها قرار دارند و در یک بخش گسترده مانند استوری های اینستاگرام در بالای صفحه، (در قسمت بالای لیست چت ها و بایگانی تلگرام) نمایش داده می شوند و قابلیت سیو، دانلود و اشتراک گذاری دارند.

استوری های تلگرام می توانند عکس ها یا ویدیوهایی باشند که هر کدام تا 15 ثانیه طول بکشند، به مدت 6، 12، 24 یا 48 ساعت نمایش داده شوند و سپس بصورت خودکار ناپدید شوند.

استوری تلگرام کجا قرار دارد

در حال حاضر استوری تلگرام تنها برای مشترکین Premium فعال است اما بزودی بصورت رایگان برای همه افراد قابل استفاده خواهد بود. بنظر می رسد با این اتفاق تلگرام در راس شبکه های اجتماعی موجود قرار بگیرد و با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شود، چرا که با پروکسی هم می توان وارد تلگرام شد و نیازی به فیلترشکن ندارد.

استوری های تلگرام در آیفون

استوری در تلگرام ایفون در قسمت چت ها قرار دارد.

 1. برای گذاشتن استوری تلگرام و یا مشاهده استوری ها در تلگرام به بخش گفتگوها (chat) که همه چت های شخصی، کانال ها و گروه های شما را نشان می دهد، وارد شوید
استوری در تلگرام ایفون

2. اگر شخصی از مخاطبان شما که شماره آنها در گوشی شما سیو است، در تلگرام استوری گذاشته باشند در بالای همین صفحه (مانند استوری های اینستاگرام) دیده می شود.

3. برای گذاشتن استوری در تلگرام آیفون نیز باید بالای صفحه بر روی دکمه + ضربه بزنید و عکس یا فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4 در بخش تنظیمات گوشی های آیفون گزینه ای به نام my stories وجود دارد که می توانید استوری هایی که منتشر کرده اید را آرشیو و نگهداری کنید.

 • توجه داشته باشید که تلگرام شما آپدیت و نسخه 8.0 یا بالاتر باشد.
 • می‌ توانید زیرنویس، متن یا استیکر را به استوری‌ های خود اضافه کنید تا جذاب‌ تر شود.
 • در استوری های تلگرام برای شما این امکان وجود دارد تا انتخاب کنید چه کسانی استوری شما را ببینند.
 • بعد از انتشار استوری در تلگرام می توانید آنها را ویرایش کنید
 • حریم خصوصی استوری تلگرام این اختیار را به شما می دهد که استوری های شما برای همه یا تنها برای مخاطبین خاص شما قابل مشاهده باشد.
 • برای ویرایش استوری ها در تلگرام بر روی Edit story ضربه بزنید و سپس دکمه done را بزنید
 • برای حذف استوری تلگرام انگشت خود را بر روی استوری نگه داشته و سپس آنرا حذف کنید.
 • با ضربه زدن بر روی نماد در پایین صفحه، می توانید استوری تلگرام را ذخیره کنید و هر زمان که بخواهید به آن دسترسی داشته باشید.
 • استوری های تلگرام داخل لینک یا url هستند و می توانید در صورت تمایل آنها را در متن خود قرار دهید.

استوری تلگرام اندروید

استوری تلگرام در گوشی های اندروید نیز مانند آیفون در صفحه چت قرار دارد و تنها تفاوت این است که برای گذاشتن استوری تلگرام در اندروید به جای گزینه + باید آیکونی که به شکل دوربین در بالای صفحه وجود دارد را انتخاب کنید. به این ترتیب که:

 1. صفحه چت را به پایین می کشید تا علامت دوربین در بالای چت ها ظاهر شود
 2. سپس عکس یا فیلم مورد نظر را انتخاب و در صورت تمایل تغییراتی بر روی آن انجام دهید
 3. در آخر روی علامت آبی رنگ که به شکل نماد تلگرام در پایین صفحه وجود دارد، ضربه بزنید تا استوری شما منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید