شبکه های اجتماعی

بایگانی تلگرام کجاست و چه کاربردی دارد؟

بایگانی تلگرام کجاست و چه کاربردی دارد؟
نویسنده : ساناز محمدی۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
4 دیدگاه

تلگرام همواره حرفی برای گفتن دارد و هرازگاهی با قابلیت های جدید تلگرام روبرو می شویم. یکی از کاربردهای این آبی دوست داشتنی، امکان بایگانی کردن پیام هاست. در این مقاله از مگ تک همراه ما باشید تا بطور کامل توضیح دهیم بایگانی تلگرام کجاست و چه کاربردی دارد؟

بایگانی های تلگرام کجاست

اگر تعداد مکالمات، کانال ها یا گروه های شما در تلگرام زیاد است و به خیلی از آنها نیازی ندارید و یا می خواهید برخی از چت های شما در معرض نمایش نباشند، این مطلب برای شماست. با بایگانی کردن تلگرام می توانید برخی پیام ها را روی صفحه اصلی تلگرام به بخش آرشیو انتقال دهید و هر زمان که تمایل داشتید با یک حرکت ساده به جای قبلی برگردانید. حالا سوال اینجاست که پوشه بایگانی تلگرام کجاست. این مطلب را تا انتها بخوانید.

کاربرد بایگانی تلگرام

کاربرد بایگانی تلگرام این است که صفحه چت شما را خلوت می کند و همچنین می توانید برخی محتواهای خصوصی و یا غیرفعال خود را دید پنهان کنید.

بایگانی پیام ها در تلگرام با یک حرکت ساده و کشیدن پوشه مورد نظر به سمت چپ انجام می شود و به محض دریافت پیام جدید از سوی شخصی که چت او را بایگانی کرده اید و یا کانال و گروه های مختلف، از آرشیو خارج می شود.

بایگانی تلگرام در آیفون

مگر اینکه چت بایگانی شده درحالت بی صدا قرار داشته باشد. در این حالت با ارسال پیام جدید در آن پوشه، دیگر پیام در صفحه اصلی نمایش داده نمی شود (باید وارد پوشه آرشیو شوید تا پیام های جدید را بخوانید)

با بی صدا کردن چت قبل از بایگانی کردن، چت شما برای همیشه بایگانی می شود، مگر اینکه خودتان آنرا از حالت بایگانی خارج کنید.

با بایگانی پیام ها در تلگرام، پیام ها به شکل پین شده در بالای لیست گفتگوها نمایش داده می شود و تنها کافیست یک ضربه بر روی پوشه آرشیو وارد کنید تا پیام های بایگانی شده را ببینید.

در گوشی های اندروید این کار با کلیک راست و انتخاب گزینه archive یا بایگانی انجام می شود.

پیام های آرشیو شده تلگرام کجاست

پیام های بایگانی شده تلگرام کجا میره

اما قسمت بایگانی تلگرام یا بایگانی پنهان تلگرام کجاست؟

بایگانی تلگرام در بالای صفحه اصلی تلگرام داخل یک پوشه قرار می گیرد و با ضربه زدن بر روی پوشه می توانید همه چت ها و گروه های آرشیو شده را به شکل یک فهرست در این پوشه مشاهده و آنها را بررسی کنید.

بعد از بایگانی کردن چت های خود می توانید پوشه آرشیو را به سمت چپ بکشید و گزینه hide را انتخاب کنید تا پوشه بایگانی مخفی شود.

بایگانی پنهان تلگرام

برای ظاهر شدن دوباره پوشه بایگانی و گفتگوی بایگانی شده در تلگرام در لیست چت‌ هایتان، انگشت خود را به سمت پایین بکشید.

برای خروج از بایگانی تلگرام، تنها کافیست وارد پوشه چت های آرشیو شده تلگرام شوید و چت بایگانی شده مورد نظر را با انگشت به سمت چپ بکشید. سپس گزینه unarchive را انتخاب کنید تا از حالت بایگانی خارج شود.

خروج از بایگانی در تلگرام

برای بایگانی تلگرام در کامپیوتر تنها کافیست روی چت مورد نظر کلیک راست کرده و ازبین گزینه های موجود Archive را انتخاب کنید.

برای خارج کردن از حالت بایگانی نیز روی آنها کلیک راست کرده و Unarchive chat را انتخاب کنید.

بایگانی کردن در تلگرام در saved massaged

بخش saved masages یا (بخش چت با خودتان) را نیز می توان قسمت دیگری از آرشیو تلگرام دانست که می توانید پیام ها و مطالب مورد علاقه خود را در آنجا ذخیره کنید و هر زمان که نیاز داشتید از آنها استفاده کنید.

برای دسترسی به این بخش از بایگانی تلگرام وارد تنظیمات Settings شده و بر روی گزینه saved massages کلیک کنید.

بایگانی پیام در تلگرام
چگونه کانال مخفی شده در تلگرام را برگردانیم

برای برگرداندن کانال مخفی شده در تلگرام، در صفحه اصلی تلگرام و و اولین قسمت لیست، پوشه آرشیو را باز کنید و بعد از پیدا کردن کانال مورد نظر در لیست آرشیو، با انگشت کانال را سمت چپ بکشید و گزینه unarchive را انتخاب کنید.
در گوشی های اندروید نیز با کلیک راست بر روی کانال و انتخاب unarchive این کار انجام می شود.

این مقاله حاوی توضیح ساده و کامل درباره بایگانی و حذف چت در تلگرام می باشد. اگر می‌خواهید نکات، ترفندها و آموزش‌ های بیشتری را یاد بگیرید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. Sama گفت:

  اگه چت با یکی رو بایگانی کنم خود طرف میفهمه بایگانی شده؟

 2. یحیی گفت:

  خیلی ممنون….💮🌺💮
  خیلی خوب راهنمای کردین

 3. Mohamad گفت:

  واقعا به نحو احسنت راهنمایی کردید ممنون😍

 4. رضا گفت:

  عالی و مفید بود